Нові статті на сторінках Читальні з’являтимуться, маємо таку надію, часто і регулярно. Нагадаємо, при нагоді, що коментувати статті можуть тільки реєстрові учасники. Це ж стосується і отримання повідомлень про публікацію нових дописів. Приємного перегляду! 

 
00. ВСТУП

Історія, як зброя масового враження. Як людині жити без пам’яті? Простий рецепт масового зомбування. Три інструменти влади. Дзеркало неправди. Що бачив Шевченко? З чого твориться майбутнє? Скільки часу треба, щоб змінити колективну пам’ять? Імена українців. Автор про себе. Що може і чому не може людський мозок? Що найбільш потрібне для щастя? Чи варто винаходити український велосипед? 

01-01. ЗА ЦАРЯ ГОРОХА: ЩО МИ ЗНАЄМО І ПРО ЩО ЗДОГАДУЄМОСЬ?

Про часи, коли одна людина була знайома з усім людством. Як люди навчились рахувати? Російський козак з долини Неандерталь. Дублери людини: неандертальці, денисівці, хто ще? Праматір усього людства. Генетичні маркери: як довідатись хто кому предок? Де знаходився Едем? Найстарший народ планети. Мавпячі родичі. Закон червоної королеви. Еволюційні шахи. Ціна розуму. Наскільки важко бути людиною? Безволоса мавпа з горлом тюленя. Продукт еволюції чи ГМО? Зоряні війни давнини. Десь у східній Африці, два мільйони років тому. Чому диктатори малі на зріст? Гра, як спосіб існування. Скільки людей потрібно, щоб навчитись говорити? Вигнання з раю.

01-02. ЗА ЦАРЯ ГОРОХА: ЧЕРЕЗ ПЛЯШКОВЕ ГОРЛО


Про Люсі в алмазах з Ефіопії. Про те, чому важливо бути, як діти? Південні мавпи та вмілі люди. Людина випрямлена. Перші гості у Європі. Чому ми знаємо смак м’яса? Чого не зробиш заради виживання? Про пляшкові горла і вушко голки. М'ясоїдний ген. Про часи, коли усе людство могло помістись в телефонній будці. Стороннім вхід заборонено. Перші господарі Європи. Про перші доми і перші штани. Найстарший населений пункт України. Коли учні стають кращими від учителів. Інструменти колективного виживання: родина – рід – нарід. Секс, як основа цивілізації. Чому жінки мусять бути гарними? Снігові люди, бігфути, чугайстри. Великий холод і великий голод. Ліки від страху.

01-03. ЗА ЦАРЯ ГОРОХА: СІМ МАТЕРІВ ЄВРОПИ

Оселедець під шубою і етнічна історія Європи. Три хвилі європейства. На берегах грецьких фіордів. Мисливці на мамутів причорноморських степів. Свояки неандертальців. Перші митці та мореплавці. Піренейська колиска європейської цивілізації. Малоазіатські землероби та адріатичні рибалки. Хранительки домашнього вогнища. Ходячі комори. Доісторичні рецепти приготування їжі. Таємниця всеїдності. Три регіони праісторичної України. Про розмір мозку та інтелект. Як одягались древні люди? Фабрика чарівних глиняних виробів. У що вони вірили?

01-04. ЗА ЦАРЯ ГОРОХА: МЕХАНІЗМИ ОЛЮДНЕННЯ


Чому іноді важливіше дивитись вгору, а не під ноги? Запізніла справедливість історії. Картинні галереї первісної епохи. Таємниці первісних митців. Для кого призначені малюнки, яких ніхто не міг бачити? Чому мавпи не малюють інших мавп?  Первісне мислення. Як на Чернігівщині будували доми з кісток? Оркестр кам’яної доби. Чому ми любимо музику? Ода до радості на флейті кам’яного віку. Календар кам’яної доби та українські вишиванки. Чи знаємо ми те, що знали наші предки? Доісторична медицина. Первісні інтелектуали. Мишиний рай. Мотивація бути людьми. 

02-01. НАЙСТАРША ЄВРОПА: АЗІЙСЬКА ПРАБАТЬКІВЩИНА


Де в Європі найбільше європейського? Національний комплекс меншовартості і його терапія. Де почалась європейська цивілізація? Перші селяни. Навіщо люди будують житла? Як займались сексом за часів кам’яної доби? Хліб та видовища доісторичної епохи. Перший театр: кров чи вода? 
Однобудинкове місто та його мешканці. Майстри, землероби й пастухи. Цвинтар під порогом. Вірити чи знати? Доісторичний комунізм. Храми та капища пагорба здійснення мрій. Не хлібом єдиним. Цивілізація до виникнення цивілізації. Переломна епоха в історії людства. 

02-02. НАЙСТАРША ЄВРОПА: НЕОЛІТИЧНІ РЕВОЛЮЦІОНЕРИ


Чому люди захотіли їсти кашу? Ні пуху, ні пера. Їжа, яка завжди поряд: одомашнення тварин. Мисливська телепатія. Навіщо малювати бізонів у темряві? Добро від якого добра не шукають. Між хаосом та порядком. Черговий кінець світу та його причини. Коли Люцифер впав з небес. Теорія катастроф. Світ, що перевернувся догори дном. Рецепт приготування найдавнішої страви. Горщики, яких святі не ліпили. Чому у землеробів дітей народжується більше? Мед-вино і пиво теж. Що було першим – молоко чи масло? Чому земля – мати? Бики, місячні серпи і країна корів. Події Бонда. Хаджилар: ще один крок до Європи. Початок технологічної ери. Цивілізація богинь.

02-03. НАЙСТАРША ЄВРОПА: ОЙ ТАМ, ЗА ДУНАЄМ...


Як Чорне озеро стало морем. 200 Ніагарських водоспадів. Велика евакуація. Перший Євросоюз. Як європейці розілили між собою гени? Як жили перші цивілізовані європейці? Коли Бог був жінкою. Старі мисливці та нові землероби України. Балканські неолітичні культури та Україна.Чому жінки люблять багатих? Технологічні прориви староєвропейців. Шахтарі і металурги. Коли і для чого люди навчились писати? Тертерійські таблички. Шумерська писемність за тисячі років до появи Шумеру. Етруська абетка з берегів Дунаю. Листи до богинь. Влада жінок – як це відбувалось насправді?
 

02-04. НАЙСТАРША ЄВРОПА: ВТРАЧЕНА ГЕНІАЛЬНІСТЬ

Перші зерна в українській землі. Мігранти з півдня, мігранти з заходу. Між Дністром та Бугом. Неолітичні революціонери на землях України. Дніпро-донецька культура. Маріупольска культура. Етнічна мапа неолітичної України. Предки аріїв та фіно-угрів. Багатство часу і час багатства. Мистецтво та божества Старої Європи. Ким були свої, а ким чужі для староєвропеців? Коли люди навчились думати? Мозок, як генератор божественних голограм. Двопалатний розум. Суспільство шизофренії. Тоталітарний режим неоліту. Як нагодувати богів? Світ, у який неможливо повернутись.  

03-01. МАЛЬОВАНИЙ СВІТ: НАКАЗАНО НЕ ПАМ'ЯТАТИ!

Правда древніх міфів. Блажен, хто вірує. Про греків, що спалили Трою. Теукри - предки українців. Засновники Риму. Попіл Трої або коли диму без вогню не буває. Що саме відкрив Шліман? Хто був до греків? Пелазги – попередники Еллади. Лелечий народ. Агроном, що став археологом. Археологічна війна назв: Трипілля чи Кукутені? Заборонена археологія.Чим трипільці завинили перед комуністами? Трипільська спадщина українців. Інтегральна частина Старої Європи. Точки відліку Трипілля. Неолітичні селфі. Країна мігрантів. Початок мальованого світу.

03-02. МАЛЬОВАНИЙ СВІТ: ЛИСТИ ДО НЕБА


Шляхами Трипілля. Западенці і східняки Трипілля. Між Дністром та Бугом. Трипільські лани. Скільки землі можна просапати? Коли народився коровай? Що роблять люди, коли мають що їсти? В трипільському селі. Правила трипільського етикету. Трипільска кераміка: як ліпились горшки? Трипільські гроші. Перше колесо в світі. Кремнієва долина Старої Європи. Фабрика з виробництва кам’яних сокир. Трипільська металургія. Бог-гончар і гончар, як бог. Магія куховарства. Звідки пливе кача…Знаки, зрозумілі богам. Трипільска писемність: є чи немає?

03-03. МАЛЬОВАНИЙ СВІТ: КРАЇНА МІСТ

Що спільного між Кіровоградщиною та Древнім Єгиптом? Трипільські астрономи. Зодіакальний патрон України. Тим часом, за поребриком… Міста Трипілля: хто і навіщо їх будував? В Трипілля з калькулятором. Навіщо потрібна держава? Їнь-ян в степах України. Хто в домі хазяйка? Чому весілля справляють восени? Трипільці у Китаї чи китайці в Україні? Взятий зять. Жіночий світ. Звідки взялись відьми в Україні? Трипільські моди. Трипільська еротика. Українське походження бога Аполлона. Дари гіперборейців. Релігія життя. Навіщо потрібні горщики без дна?  

03-04. МАЛЬОВАНИЙ СВІТ: ЧИ ЗНИКАЮТЬ ДИВА?


Безсмертні горщики. В трипільській хаті. Життєві стандарти трипільської цивілізації. Трипільські механізми гармонізації суспільних стосунків. Родина-рід-нарід.Сила громадської думки. Три стани суспільства. Божий суд. Чому трипільці спалювали свої доми? Штучні стимули розвитку. Коли Богиня замовкла. Мілітаризація мальованого світу. Міста-пастки. Знову холод або коли почалась Калі-юга? Гості прошені і непрошені. Що робити, коли революція неминуча? Вони були трипільцями. Нашого цвіту по усьому світу. Солов’їна мова Трипілля. Як Трипілля продовжує своє життя.

04-01. АРІЙСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ: ВІД АТЛАНТИКИ ДО ІНДІЇ

Чому щастя не може тривати вічно? Батіг і  тістечко еволюції. Накільки корисна стабільність? Що робити перед кінцем світу? Дивне відкриття сера Вільяма Джонса. Велика індоєвропейська родина. Де політика – там і батьківщина. Як виглядав світ індоєвропейців і з чого він складався? Справжні арійці між Доном та Дніпром. Праіндоєвропеці з Хортиці. Приборкувачі коней. Гармонічні й героїчні цивілізації. Ще раз про велику біду та звідки у Чорному морі сірководень? Чорноморська катастрофи з точки зору психології. Коли Велика Богиня зрадила свій народ. Поява світу добра і зла.

04-02. АРІЙСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ: ЛЮДИ СОНЦЯ

Коли сонце стало богом. Чотири ґатунки людей. Що арії дали світу: арійська модель суспільства. Все, що потрібне для війни.  Як підлітки здолали відьом? Соціальні ліфти арійського світу. Коротке замикання в степах України. Між золотим віком та віком героїв. Писанки для рахманів та кургани на великодніх столах. Мертвий Місяць і живе Сонце. Під знаком свастики. Тризуб Шиви та як ним користуватись. Ямна культура. Арійські клейноди. Керносівський ідол – міфологія в камені. Кентавр Хірон та арійський Спаситель. Де народилась Ріг-веда?

04-03. АРІЙСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ: ЛИЦАРІ СТЕПІВ

Друзі богів і володарі пам'яті. Напій священних галюцинацій. Боги й воїни: що на землі – те й на небі. Арійський лицарський кодекс. Благородні грабіжники. Коротка історія козацьких чубів. Колекціонери черепів. Стратегічна зброя героїчної епохи. Стати воїном чи залишитись дитиною: світ аріїв очима трипільського селянина. Штучно створений синдром перманентного стресу - психологія військового виховання. Лицарі та гніздюки арійського світу. Навернені в арійську віру - усатівська культура. Степові піраміди: ким, для кого і яким чином їх будовано?

04-04. АРІЙСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ: АРІЙСЬКІ ДОРОГИ

Гладіатори на березі лиману. Непосидючий народ. Кавказці в Криму. Люди шнурової культури. Катакомбна культура. Дивний звичай яйцеголовості. Металурги древнього Донбасу. Любов до гробу і кохання після смерті. Як індійський космонавт віднайшов свою батьківщину? Хто винайшов рабство? Ідеї арійства живуть і перемагають. Походження українських  характерників. Харе Крішна або за кого вийшла заміж Велика Богиня? Як радісно раду радити? Бойові йоги. Звідки родом козак Мамай? Коли рабство стає щастям. Два розуми мозку. Блакить води й золото Сонця. 

05-01. КАЗАН НАРОДІВ: ГОДИННИК ІСТОРІЇ


Історична доба України. Як змінився світ за дві години. Тести на виживання. Чому люди навчились виготовляти бронзу? Демографічний ріст та технологічні прориви. Циркумпонтійська металургійна провінція. Торгівля – двигун цивілізації: степовий торговий міст. Бородінський скарб. Пращури масонів. Геополітика бронзової доби. Арії за Дунаєм. Культура кулястих амфор. Прапредки слов’ян. Пасіонарна теорія етногенезу.  Енергія пасіонарності. Річкові дороги. Звідки лелеки приносять дітей? Критська цивілізація. Викрадення Європи. 

05-02. КАЗАН НАРОДІВ: ДАЛЕКИМИ ШЛЯХАМИ

Бессарабські завойовники Еллади. Хто побудував Акрополь? Бронзові колісниці ахейців. Двоголовий орел та бог-телепень хетів. Перші чорноморські моряки. Будівничі дольменів. Принцип доміно. Колапс бронзового віку. Світ перед катастрофою. Економіка і торгівля Середземномор’я. Винайдення грошей. Гонка бронзових озброєнь. Народи моря: ким вони були? Арії в Палестині та Єгипті. Куди поділись троянці? Вчителі римлян. Човен із Сабатинівки і Миколаївська Троя. Погляд у сусідський город. Люди, з якими ми могли б порозумітись. Арійський drang nach osten. 

05-03. КАЗАН НАРОДІВ: ЧАС ЗАЛІЗНИХ МЕЧІВ

Містичний Аркаїм - трипільска країна міст на Уралі. Кого боялись аркаїмці? Великий розбрат - що сталось в долині Ситашти? Хто кому єретик? Завойовники Індії та Ірану. Зрубна культура. Кіннотники проти колісниць.  Перше бойове залізо. Кіммерійська імперія. Землероби-воїни. Міста та ремесла Чорного лісу. Мотронинська фортеця. Михалківська корона. Перша екологічна катастрофа. Людоловстсво, як галузь економіки. Український етногенетичний казан. Складові української нації. Антропологічні типи українців. Нашадки мисливців на мамутів. Спадкоємці трипільців та нащадки аріїв.

05-04. КАЗАН НАРОДІВ: КРАЇНА АРАТТА

Чорноголові засновники цивілізації. Вони прийшли з гір. На березі Молочної ріки поблизу Медового міста. Храм, створений природою. Енергія місця сила. Сакральний архів Кам’яної Могили - коротка історія дослідження. Спільна мова Старої Європи. Закон Володарки. Кам'яна Могила у Фонтенбло. Ненька всіх українців. Різдвяна зірка Великої Богині. Шумерська топоніміка України. Староєвропейська спільнота інтелектуалів. Де знаходилась Аратта? Пересесувна держава. А чому власне Шумер? По сусідству з горою Меру. 

06-01. ТАК, СКІФИ МИ: ЧОРНОМОРСЬКА АРІЯНА

Циркумпонтійська спільнота. Наше море. З України до Уралу і назад. Скити й саки. Мудрець із сакського роду. Тутешні чужинці. Країна великих воїнів. Кіммерійські походи. Скитсько-кіммерійська війна. Арійська мужність. Повернення додому: скити в Причорномор’ї. Що буває, коли чоловіків довго немає вдома? Скільки коштувала колісниця? Недосяжні й непереможні стрільці. Скитська зброя: лук, акинак, горит. Скитська кочова держава: хто такий кругомцар? Афінська патрульна поліція. Як сидіти на шкірі? Релігійне коріння корупції.

06-02. ТАК, СКІФИ МИ: ЖИТНИЦЯ ЄВРОПИ

Як вгадати божественну волю? Жіноча хвороба шанованих чоловіків. Діти Великої Богині. Анахарсіс – скитський мудрець грецького світу. Смерть від розуму. Що можна вчинити задля амфори вина? Скитська психоделічна лазня. Пантеон скитських богів. Як одружитись із змією? Пройшовши всі неоранїї землі... Меч Арея. Воїни і майстри. Володарі золотих чаш. Восьминогі скити. Звіриний стиль. Джерела скитського багатства. Не хлібом єдиним… Раби високої якості. Геродотова географія Великої Скитії. Скитські характерники. Пуп скитської землі. Екзампей та Мертвовод.

06-03. ТАК, СКІФИ МИ: МИР І ВІЙНА ВЕЛИКОЇ СКИТІЇ

Як порахувати людей: скитський перепис населення. Чим орачі відрізнялись від землеробів? Міста Великої Скитії. Мати міст скитських. Що їдять кочівники? Скитська кулінарія. Вовкулаки та людоїди. Де знаходились Герри? Гелон – українські Афіни. Великий Шовковий Шлях античності. Довгоголові сармати і негостинні таври. Праведники проти єретиків. Причини скитсько-перської війни. Коли друзі пізнаються в біді. Зради й перемоги по-скитськи. Випалена земля над Дністром. Гонитва за зайцем. Велика Скитія - від Дону до Дунаю. Звідки Геродот знав про Скитію?

06-04. ТАК, СКІФИ МИ: АНТИЧНА УКРАЇНА

Скити та елліни: дружба без довіри. Мрії і плани царя Атея. Вверх по Дніпру: від Метрополіса до Амадоки. За крок до імперії На захід та на схід - експансія скитської держави. Скити та сармати: родичі – друзі – вороги. Скільки коштували царські поминки? Скити за Дунаєм. Скитія і Македонія. Цар Атей проти царя Філіпа: війна за гегемонію. Поразка, що змінила історію. Трагедія Ольвії: македонський терор в степах України. Олександр Македонський і теорія доміно. Сарматська навала. Кінець Великої Скитії. Скитський Новгород. Мала Кримська Скитія. Пам'яті Бориса Мозолевського.

07-01. ВІКИ ТРОЯНОВІ: МІЖ КІНЦЕМ ТА ПОЧАТКОМ


Коли почалась наша ера? Малий монах, що став великим. Нові часи починаються. Геополітичні вектори античної України. Житниця та рибниця. Літа добробуту. Як негостинне море стало гостинним: грецька колонізація північного Причорномор’я. Еллінські міста України або як греки українську землю ділили? Сарматизм – справжній та вигаданий. Сарматський побут. Керований жінками народ: чи були в Україні амазонки? Скитії малі й малесенькі. Скитський Крим. Скитське Задунав'я. Латенська культура. Горе преможеним. Богемія та бойківщина - кельти в Україні. 

07-02. ВІКИ ТРОЯНОВІ: В ЗАТІНКУ ІМПЕРІЇ

Зарубинецька культура - як вони жили? Що знали давні історики про перших слов’ян. Хто жив в Україні на початку нашої ери? Хто такі бастарни, костобоки, венеди. Початки слов’янізації України. Експансія Римської Імперії. Третя сила. Святий Андрій над Дніпром - чи могло таке бути? Андріївський хрест - звідки він у Росії? Велика Дакія Буребісти та Децебала. Траянові перемоги. Рим на кордонах України. Варвари на кордонах Риму. Купівельна спроможність римського солдата. Германський вінігрет. Передумови Великого переселення народів. Готи.

07-03. ВІКИ ТРОЯНОВІ: ЩАСЛИВА ЧЕРНЯХІВЩИНА

Друга археологічна війна - русскій мір за німців. Процвітаюча Черняхівщина. Священний Оюм - готська земля обітована. Готська столиця над Дніпром. Реінкарнація Трипілля. Черрняхівські селища. Чому віки Троянові? Капище в Іванківцях. Календарні глечики. Прогноз погоди двохтисячолітньої давнини. Черняхівський етнічний казан - що в ньому варилось? Готи, сармати чи венеди? Чи вони звали себе хорватами? Змієві вали: чиї і проти кого? Географія Змієвих валів. Божі ковалі України. Проти кого дружити будемо? Ракова пухлина Оюму.

07-04. ВІКИ ТРОЯНОВІ: БИЧ БОЖИЙ

Загадкові хунну - чи були вони взагалі? Готсько-слов’янська війна. Зрада й розплата. Швидкий кінець Оюму. Римляни й ромеї. Гонитва за готами. Атила - дипломат та воєвода. Перед брамою Константинополя. Таємні операції ромеїв. Нещасливе кохання, як причина війни. Останній римлянин. Вибір головного ворога. Каталаунські поля: чия поразка, чия перемога? На порозі Риму. Бич Божий і папа римський. Смерть на ложі кохання. Варварство гунів і свідоцтва очевидця. Квас, мед і страва. Союзники проти Риму. Економіка Союзної імперії. Крах Середземномор’я. 

08-01. ЛЮДИ СЛОВА Й СЛАВИ: ЗВІДКІЛЯ МИ?

Що ми, слов’яни, знаємо про нас, слов’ян? Всеслов’янське братство: хто з нас найстарший брат? Ким були слов’яни, коли ще слов’янами не були. Загадкові венеди - європейські старожили. Слово, слава чи свобода? Симбіоз поля й степу. Скитське та сарматське коріння українства. Арійський спадкок України. Двомовність та мультимовність давньої України. Острівець спокою посеред великої колотнечі. Кінець Римської імперії. На службі у Перуна. Як їм жилось: давньослов’янський побут та суспільний устрій.

08-02. ЛЮДИ СЛОВА Й СЛАВИ: СЛОВ’ЯНСЬКЕ КОРІННЯ

Вовкулаки та бойки. Сила братства. Чому ми ходимо колядувати? Відаючі та священики: кому і як молились слов’яни? Слов’янські звичаї: він народження до смерті. Цур і Пек Тобі! Між небом і землею: правди та кривди слов’янства. Три корені слов’янства. Хто такі анти і для кого вони були крайніми? Навіщо потрібен кий? Кому належить булава? Слов’янські сусіди. Мати городів антських. Хорватська столиця на Львівщині. Словенське розселення. Змієпоклонники над Західним Бугом. Дулібська держава. Люди поля – хто вони? Велети над Одрою. Початок колонізації північного сходу. 

08-03. ЛЮДИ СЛОВА Й СЛАВИ: ПРОТИ ІМПЕРІЇ

Слов'янські міграції та архітектура слов'янського світу. Перша Підкарпатська Русь. Нові господарі степів. Що діялось між Доном та Дунаєм? Початок великої війни: слов’яни проти Імперії. Явна і таємна історії Прокопія. Спільники не з власної волі. Готська та імперська дипломатія. Слов'янська жорстокість: чому вони це робили? Бойники і воїни. Переможний похід на Топер. Слов'янське мистецтво війни. Апетити приходять під час їжі: перший похід на Константинополь. Слов’яни на службі Імперії. Князі та дружини.

08-04. ЛЮДИ СЛОВА Й СЛАВИ: ЗАКЛЯТІ ДРУЗІ

Продовження давніх традицій: болгарсько-слов’янські стосунки. Другий похід на Константинополь. Старий кінь, що борозни не зіпсує. Ветерани проти розбійників. Як слов’яни вчились мореплавству і що з того вийшло? Брат проти брата. Степовий Остап Бендер. Коли нахабство – це друге щастя. Як Імперія дарувала те, що їй не належить. Аварська навала: мечем та хитрістю. Падіння антської держави і дулібська міграція. Венедські гуслярі та слов’янські друїди. Велетські війни та дунайські походи. Початок аварської імперії. А що там, за поребриком? 

09-01. ВЕЛЕСОВІ ОНУКИ: ДУНАЙСЬКА ВІЙНА

Для чого потрібні вороги? Вибір меншого зла: слов’яно-аварська унія. Про слов’янську доблесть, аварську хитрість та ромейську дипломатію. Реальна політика в ранньому середньовіччі. Перший похід на Солунь та чудеся святого Дмитра. Слов’янська колонізація задунайських земель. В пошуках щастя: слов’яни в Елладі та в Альпах. Війни з християнами, дружба з поганами. Другий штурм Солуня: чудеса продовжуються. Чи можна купити дружбу за гроші? Війна на Дунаї: поразки, перемоги і знову поразки. Аварський каганат: катастрофа, що обернулась перемогою.

09-02. ВЕЛЕСОВІ ОНУКИ: КОЛИ ОБРИ ЗГИНУЛИ, ЯК ОБРИ


Слов’янізація Балканського півострова. Варварські цивілізації. Аварська гегемонія в Європі. Народ без народу. Хто такі погани? Сільська віра. Початок занепаду старої віри. Аваро-слов’янська культура. Діти двох народів. Як авари чинили насилля жонам дулібським? Дорога ціна добробуту. Коли Богу свічка і чорту огарок. Перші слов’янські християни. Де закінчувався слов’янський світ? Кінець Римської імперії і початок імперії Візантійської. Третій похід на Солунь: знову чудеса. Під стінами Константинополя. Держава Само: як купець став воїном і переміг аварську імперію.

09-03. ВЕЛЕСОВІ ОНУКИ: НОВІ ЧАСИ

Червона та біла Хорватія і сербський Білий град. Славонії: уже не громади, ше не держави. Сумна історія князя Пребуда. Черговий штурм Солуня і чергові чудеса від святого Дмитра. Велика Болгарія і Україна. Як починалась Велика Болгарія? Українські могили великих болгарів. Хрещення хорватів: клятва миру. Слов’янське піратство. Чудо святого Феодора. Хорватські перуністи проти ляських велесівців. Заснування Кракова і Змій, що помер від жадібності. Велика Моравія і західні слов'яни. Пошук свого місця під сонцем та перші слов'янські держави. Соолунські брати. Глаголиця чи кирилиця? Абеткова молитва.

09-04. ВЕЛЕСОВІ ОНУКИ: ВЕЛЕСОВА КНИГА

Таємнича знахідка денікінського офіцера. Юрій Миролюбов та Федір Ізенбек - дослідники-конспіратори. Чому книга Велесова? Чим є Велесова книга? Про кого йдеться в Велесовій книзі? Язичницький символ віри. Еріксоніанський гіпноз Велесової книги та його спрямування. Народи Велесової книги: що ми про них знаємо? Глибина пам’яті Велесової книги. Контрхристиянська пропаганда. Божества знайомі і незнайомі. А чи не підробка це? Кому призначена Велесова книга? Чи Григорій Сковорода читав Велесову Книгу? Підручник характерництва. 

10-01. ЗЛІТ: ЛЮДИ ШЛЯХУ

Перед стартом. Волоцюги з-за великої ріки. Садиба Бога на купленій горі. Вавилонський полон і вавилонський протокапіталізм. Шпигунські пристрасті у Вавилоні. Народження фінансової корпорації.  Революції заради грошей. Історичне коріння більшовизму. Трансконтинентальна торгова магістраль. Люди шляху і грошей. Початок Великої Хозарії. Найприбутковіший бізнес давнини. Придніпровський Ханаан. 

10-02. ЗЛІТ: РУСИ ТА ВАРЯГИ

Люди поля. Слов’яни та руси. Древнє походження русі. Київський каганат. Чому Аскольд і Дір князювали разом? Юдейські праведники над суботньою рікою. Коли почалось переписування минулого? Варяги – це хто? Гостомисл син Буривоя. Венедський король Рерик. З Русі балтійської до Русі дніпровської. Зміна влади у Києві. Русь і Константинополь. Олегова Русь. Хто пустив угорців до Європи? Середньовічна пропаганда: кораблі на колесах і щити на воротах. Змія з коліна Данового. 

10-03. ЗЛІТ: ІДУ НА ВИ…

Русь проти Дерев. Печеніги проти Русі. Грецький вогонь проти русі, або два гриби в борщ Корпорації. Коли жадібність князя губить. Справедлива помста чи підступна змова? Перше хрещення Русі. Між півднем та заходом. Невдала місія єпископа Адальберта. Русь проти Хозарії. Геополітичні плани князя Святослава. Перший болгарський похід. Печеніги під Києвом. Другий болгарський похід. Русько-візантійська війна. Великодня катастрофа. Договір рівних. Смерть над порогами. Хто зрадник?

10-04. ЗЛІТ: ХРЕСТ НА РУСІ

Русь перед хрещенням. Вибір без вибору. Імперська віра або навіщо було хреститись? Братовбивця, ґвалтівник і узурпатор. Початок східної колонізації. Хто такі русскіє? Реформа язичництва. Плата за константинопольський трон. Як довго хрестилась Русь? Користь від хрещення. Володимир на столі, а се його серебро. Тризуб над Руссю. 

11-01. КИЇВСЬКА ІМПЕРІЯ: МУДРІСТЬ ЯРОСЛАВА

Скоро буде. Просимо уважно слідкувати за нашими новинами.

11-02. КИЇВСЬКА ІМПЕРІЯ: СХІДНА КОЛОНІЗАЦІЯ

Скоро буде. Просимо уважно слідкувати за нашими новинами.

11-03. КИЇВСЬКА ІМПЕРІЯ: ЦЕ МОЄ І ЦЕ ТЕЖ МОЄ…

Скоро буде. Просимо уважно слідкувати за нашими новинами.

11-04. КИЇВСЬКА ІМПЕРІЯ: КНЯЗІ Й КОРОЛІ

Скоро буде. Просимо уважно слідкувати за нашими новинами.

12-01. РОЗГРОМ: ПЕРШИЙ УДАР

Скоро буде. Просимо уважно слідкувати за нашими новинами.

12-02. РОЗГРОМ: КОМУ ВІЙНА, КОМУ РІДНА МАТИ

Скоро буде. Просимо уважно слідкувати за нашими новинами.

12-03. РОЗГРОМ: КУРС НА СХІД

Скоро буде. Просимо уважно слідкувати за нашими новинами.

12-04. РОЗГРОМ: ЗАХІДНИЙ ВЕКТОР

Скоро буде. Просимо уважно слідкувати за нашими новинами.

13-01. ЧОТИРИ РУСІ: РУСЬ УКРАЇНСЬКА

Скоро буде. Просимо уважно слідкувати за нашими новинами.

13-02. ЧОТИРИ РУСІ: РУСЬ ЛИТОВСЬКА

Скоро буде. Просимо уважно слідкувати за нашими новинами.

13-03. ЧОТИРИ РУСІ: РУСЬ НОВГОРОДСЬКА

Скоро буде. Просимо уважно слідкувати за нашими новинами.

13-04. ЧОТИРИ РУСІ: РУСЬ ОРДИНСЬКА

Скоро буде. Просимо уважно слідкувати за нашими новинами.

14-01. СПІЛЬНА СПРАВА: ВЕЛИКЕ КНЯЗІВСТВО ЛИТОВСЬКЕ

Матеріал готується до публікації. Просимо уважно слідкувати за нашими новинами.

14-02. СПІЛЬНА СПРАВА: ПРОТИ ПОРТИ

Матеріал готується до публікації. Просимо уважно слідкувати за нашими новинами.

14-03. СПІЛЬНА СПРАВА: ПРОТИ МОСКОВІЇ

Матеріал готується до публікації. Просимо уважно слідкувати за нашими новинами.

14-04. СПІЛЬНА СПРАВА: ПРОТИ СЕБЕ

Матеріал готується до публікації. Просимо уважно слідкувати за нашими новинами.

15-01. ЩИТ ТА МЕЧ ЄВРОПИ: ПОХОДЖЕННЯ КОЗАЦТВА

Матеріал готується до публікації. Просимо уважно слідкувати за нашими новинами.

15-02. ЩИТ ТА МЕЧ ЄВРОПИ: ТУРЕЦЬКА ЗАГРОЗА

Матеріал готується до публікації. Просимо уважно слідкувати за нашими новинами.

15-03. ЩИТ ТА МЕЧ ЄВРОПИ: ЗА КОЗАЦЬКИМ ХЛІБОМ

Матеріал готується до публікації. Просимо уважно слідкувати за нашими новинами.

15-04. ЩИТ ТА МЕЧ ЄВРОПИ: КОЗАЦЬКІ ВІЙНИ

Матеріал готується до публікації. Просимо уважно слідкувати за нашими новинами.

16-01. БОГДАНОВІ МЕТАМОРФОЗИ: НЕ ШУКАЙТЕ ЖІНКУ

Матеріал готується до публікації. Просимо уважно слідкувати за нашими новинами.

16-02. БОГДАНОВІ МЕТАМОРФОЗИ: ПОЛКОВОДЕЦЬ І ДЕРЖАВНИК

Матеріал готується до публікації. Просимо уважно слідкувати за нашими новинами.

16-03. БОГДАНОВІ МЕТАМОРФОЗИ: СТРАТЕГІЯ ПОМИЛОК

Матеріал готується до публікації. Просимо уважно слідкувати за нашими новинами.

16-04. БОГДАНОВІ МЕТАМОРФОЗИ: ВИБІР БЕЗ ВИБОРУ

Матеріал готується до публікації. Просимо уважно слідкувати за нашими новинами.

17-01. ЯК УКРАЇНЦІ РОСІЮ СТВОРИЛИ: А ГРОШІ ЗВІДКИ?

Матеріал готується до публікації. Просимо уважно слідкувати за нашими новинами.

17-02. ЯК УКРАЇНЦІ РОСІЮ СТВОРИЛИ: ТРАНСПЛАНТАЦІЯ МІЗКІВ

Матеріал готується до публікації. Просимо уважно слідкувати за нашими новинами.

17-03. ЯК УКРАЇНЦІ РОСІЮ СТВОРИЛИ: ВІДФОРМАТОВАНЕ ПРАВОСЛАВ’Я

Матеріал готується до публікації. Просимо уважно слідкувати за нашими новинами.

17-04. ЯК УКРАЇНЦІ РОСІЮ СТВОРИЛИ: ЗАПОВІТ ПЕТРА

Матеріал готується до публікації. Просимо уважно слідкувати за нашими новинами.

18-01. ГЕТЬМАНИ, ПОЕТИ ТА СВИНІ: НЕДИКЕ ПОЛЕ

Стаття ще не готова.

18-02. ГЕТЬМАНИ, ПОЕТИ ТА СВИНІ: МАЗЕПЕНСЬКИЙ РЕНЕСАНС

Стаття ще не готова.

18-03. ГЕТЬМАНИ, ПОЕТИ ТА СВИНІ: СТРАТЕГІЧНА БРЕХНЯ

Стаття ще не готова.

18-04. ГЕТЬМАНИ, ПОЕТИ ТА СВИНІ: НАШЕ СЛОВО

Стаття ще не готова.

19-01. ОСТАННІ ОРЛИ: НА КОЗАЦЬКИХ КОСТЯХ

Стаття ще не готова.

19-02. ОСТАННІ ОРЛИ: ТУРЕЦЬКІ ВІЙНИ

Стаття ще не готова.

19-03. ОСТАННІ ОРЛИ: НІЖ У СПИНУ

Стаття ще не готова.

19-04. ОСТАННІ ОРЛИ: НЕСКОРЕНІ

Стаття ще не готова.

20-01. БИТИЙ НЕБИТОГО ВЕЗЕ: ЧУЖИМИ РУКАМИ

Стаття ще не готова.

20-02. БИТИЙ НЕБИТОГО ВЕЗЕ: ГРАБУНОК

Стаття ще не готова.

20-03. БИТИЙ НЕБИТОГО ВЕЗЕ: СТРАХ УКРАЇНСТВА

Стаття ще не готова.

20-04. БИТИЙ НЕБИТОГО ВЕЗЕ: БУДИТЕЛІ

Стаття ще не готова.

21-01. НА СХОДІ Й НА ЗАХОДІ: НАША КУБАНЬ

Стаття ще не готова.

21-02. НА СХОДІ Й НА ЗАХОДІ: НАШ ЗЕЛЕНИЙ КЛИН

Стаття ще не готова.

21-03. НА СХОДІ Й НА ЗАХОДІ:НАША ГАЛИЧИНА

Стаття ще не готова.

21-04. НА СХОДІ Й НА ЗАХОДІ:НАША ЕМІГРАЦІЯ

Стаття ще не готова.

22-01. ВТРАЧЕНІ ШАНСИ: ЧОТИРИ УНІВЕРСАЛИ

Стаття ще не готова.

22-02. ВТРАЧЕНІ ШАНСИ: ГЕТЬМАНАТ

Стаття ще не готова.

22-03. ВТРАЧЕНІ ШАНСИ: НАРОДНІ РЕСПУБЛІКИ

Стаття ще не готова.

22-04. ВТРАЧЕНІ ШАНСИ: ОСТАННІ ПОСТРІЛИ

Стаття ще не готова.

23-01. НАРОДОВБИВСТВО: КОРОТКА УКРАЇНСЬКА ВЕСНА

Стаття ще не готова.

23-02. НАРОДОВБИВСТВО: ГОЛОДОМОР

Стаття ще не готова.

23-03. НАРОДОВБИВСТВО: + КРИМІНАЛІЗАЦІЯ ВСІЄЇ КРАЇНИ

Стаття ще не готова.

23-04. НАРОДОВБИВСТВО: УМЕРТВЛІННЯ ПАМ’ЯТІ

Стаття ще не готова.

24-01. ЗА І ПРОТИ: НЕЗАКІНЧЕНА ВІЙНА

Стаття ще не готова.

24-02. ЗА І ПРОТИ: ПРОТИ ВЕРМАХТУ

Стаття ще не готова.

24-03. ЗА І ПРОТИ: ПРОТИ ЧЕРВОНОЇ АРМІЇ

Стаття ще не готова.

24-04. ЗА І ПРОТИ: ЗА НЕЗАЛЕЖНУ УКРАЇНУ

Стаття ще не готова.

25-01. ЩЕ НЕ ВМЕРЛА: НЕВІДОМІ ГЕРОЇ

Стаття ще не готова.

25-02. ЩЕ НЕ ВМЕРЛА: ШІСТДЕСЯТНИКИ

Стаття ще не готова.

25-03. ЩЕ НЕ ВМЕРЛА: СІМДЕСЯТНИКИ

Стаття ще не готова.

25-04. ЩЕ НЕ ВМЕРЛА: ЯК НЕ СТАТИ ДРАКОНОМ?

Стаття ще не готова.

QUO VADIS, УКРАЇНО?

Стаття ще не готова.

Поділитись з Друзями

Виберіть соціальну мережу, в якій хочете розмістити інформацію про Характерника

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в LiveinternetВідправити в LivejournalВідправити в Vkcom
Design by rolety